Na co zwrócić uwagę przy praniu tapicerki?

Na co zwrócić uwagę przy praniu tapicerki?

Pranie tapicerki nie jest prostym zadanie, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z niniejszym artykułem. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom poradzą sobie państwo nawet z najtrudniejszymi do usunięcia plamami.

Wstępne czyszczenie tapicerki

W pierwszej kolejności należy dokładnie wyczyścić tapicerkę. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby środek czystości idealnie dopasować do rodzaju obicia. Największym zainteresowaniem obecnie cieszą się obicia z weluru i skóry naturalnej. Przed praniem należy oczywiście dokładnie odkurzyć tapicerkę. Większe drobinki kurzu po zmoczeniu mogą bardziej przyczepić się do tapicerki. Pamiętać należy także o tym, aby myć tapicerkę zawsze od góry do dołu. W ten sposób unikniemy zabrudzeń, które wynikają z przenoszenia się zanieczyszczeń podczas pracy.

Cenne porady przy czyszczeniu tapicerki

Przed właściwym praniem najlepiej zastosować prespray. Jest to substancja, która doskonale rozpuszcza i usuwa plamy. Aby równomiernie rozprowadzić środek czyszczący na tapicerce można skorzystać z pomocy spryskiwacza z pompką. Przydać może się również odplamiacz. Nie można zapominać również o ciepłej wodzie, dzięki której stosowane detergenty działać będą wydajniej. Pranie na zimno jak powszechnie wiadomo nie przynosi optymalnych efektów. W sprzedaży dostępne są specjalne termometry, dzięki którym możliwe jest przygotowanie roztworów o odpowiedniej temperaturze. Pranie tapicerki przyniesie satysfakcjonujący efekt tylko wtedy, gdy damy preparatom odpowiednią ilość czasu. Poszczególne substancje aktywne wykonają swoją pracę, gdy nie usuniemy ich za szybko.

Jakie preparaty wybrać?

Na półkach sklepowych dostępnych jest bardzo wiele preparatów do prania tapicerki. W pierwszej kolejności warto postawić na pianki albo płyny w atomizerze. Jeżeli bardzo często musimy prać tapicerkę to warto rozważyć zakup profesjonalnego odkurzacza piorącego. Jest to specjalny sprzęt, dzięki któremu możliwe będzie wyciągnięcie wody, brudu i zastosowanego środka myjącego z tapicerki. Pamiętać należy również o tym, że pranie tapicerki należy zakończyć dokładnym suszeniem. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wyprać tapicerkę mogą oczywiście skorzystać z pomocy profesjonalnych firm, które oferują pranie tapicerki. Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście oryginalne preparaty od renomowanych producentów, które poradzą sobie z wszystkimi plamami. Jeżeli korzystamy z nowego środka czystości, to warto przetestować go na mało widocznym elemencie tapicerki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.