Nowoczesne rolety okienne

Nowoczesne rolety okienne

 

Aranżacja okna ma ogromne znaczenie nie tylko dla wyglądu mieszkania, ale przede wszystkim dla naszej wygody. Nowoczesne rolety są elegancie i idealnie chronią nasze pokoje przed nadmiarem światła. Co trzeba wiedzieć nim zdecydujemy się na konkretne rozwiązania?

Jak wybrać idealne rolety?
Najważniejszym zadaniem jakie muszą spełniać rolety jest zabezpieczenie mieszkania przed nadmiarem światła. Słońce, które zagląda do naszych mieszkań w dzień może być dosyć kłopotliwe, gdy pracujemy przy komputerze. Księżyc, czy światło ulicznych latarni może przeszkadzać w czasie nocnego wypoczynku. Dla osób, które lubią, by światło chociaż w niewielkim stopniu zaglądało do pokoju idealnym rozwiązaniem mogą być zwykłe rolety papierowe.

Ich zaletą jest niska cena oraz łatwy montaż. Rolety okienne zakładamy w rolkach na ramę okna., co nie jest skomplikowane. Kolejną zaletą rolet jest ogromny wybór kolorystyczny. Dzięki temu bez problemu można wybrać wzór oraz kolor, który idealnie będzie współgrał z wystrojem wnętrza.

Rozwiązaniem dla osób bardziej wymagających są rolety Warszawa dzień – noc. Są to rolety wykonane z dwóch rodzajów materiału, które ułożone naprzemiennie pozwalają na sterowanie ilością światła wpuszczanego do mieszkania. Takie rozwiązanie pozwala na osiągniecie maksymalnego zaciemnienia mieszkania, nie zależnie od tego, czy jest pełne słońce, czy w nocy w okno zagląda księżyc w pełni.

Rodzaje rolet dzień – noc
Rolety okienne dzień – noc podobnie jak rolety klasyczne dostępne są w kilku wariantach ze względu na montaż.

Klasyczne rozwiązanie pomaga zamontować rolety Warszaw do ściany, wnęki okiennej lub do sufitu. Montaż taki sprawdza się w przestronnych pomieszczeniach, gdzie okna są duże, a właściciele chcą osiągnąć nowoczesny design.

Mini rolety charakteryzują się bardzo prostym montażem za pomocą haczyków bądź przyssawek montowanych bezpośrednio na ramie okiennej. Dodatkowa prowadnica pozwala na utrzymanie tkaniny blisko szyby, nawet gdy okno zostanie uchylone, dzięki temu rolety okienne wyglądają elegancko i estetycznie.

Kolejnym rozwiązaniem jest zastosowanie rolety okiennej w kasecie. Jest to bardzo funkcjonalny pomysł. Rolety Warszawa mają tkaninę umieszczoną w specjalnej kasecie, która dzięki temu rozwiązaniu idealnie przylega do szyby. Tę roletę również, podobnie jak mini roletę, można przymocować do ramy za pomocą haczyków.

Nowoczesne rolety okienne to rozwiązanie nie tylko praktyczne, ale przede wszystkim bardzo eleganckie. Dzięki dużej różnorodności rolet każdy znajdzie ofertę, która zapewni odpowiednia ilość światła w pokoju, a jednocześnie pozwoli stworzyć gustowne i stylowy design pokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.