Minibasen – jak wybrać i gdzie go ustawić?

Minibasen – jak wybrać i gdzie go ustawić?

Orzeźwiająca kąpiel latem lub rozgrzewająca zimą to marzenie wielu osób. Jak się okazuje, nie jest to marzenie nierealne. Minibaseny Spa z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Jak wybrać minibasen do ogrodu, by cieszyć się odpoczynkiem w wodzie?

Minibasen – zalety

Minibaseny to urządzenia, które zapewniają relaks w wodzie przez cały rok. Są połączeniem basenu z jacuzzi.

Zaletą minibasenów są ich niewielkie rozmiary. Dzięki temu można bez problemu ustawić je w ogrodzie, na tarasie czy patio. Bardzo ważne jest, by dobrze zastanowić się ile osób będzie na co dzień relaksowało się w minibasenie. Producenci zapewniają zarówno baseny przeznaczone dla jednej osoby, jak i dla większej ilości.

Mniejsze minibaseny wyposażone są w siedziska do hydromasażu. Dzięki temu można szybko odpocząć i zrelaksować się po długim dniu pracy. Osoby, które mają więcej miejsca mogą pozwolić sobie na minibaseny, w których można pływać lub wykonywać ćwiczenia aerobowe. Jest to idealna propozycja dla osób, które lubią ruch w wodzie. Świetnie będą się również w minibasenie bawiły dzieci.

Do większych ogrodów można również wybrać minibasen, w którym może jednocześnie odpoczywać kilka osób. Jest to idealny sposób na spędzenie przyjemnego wieczoru z przyjaciółmi lub rodziną.

Zaletą minibasenów jest również regulacja temperatury wody, dzięki temu można z przyjemnością pływać nawet w chłodne dni. Wybierając minibasen należy pamiętać, że jego funkcje są bardzo zróżnicowane i chcąc cieszyć się wszystkimi możliwościami odpoczynku należy dobrać basen zgodnie ze swoimi preferencjami.

Relaks w ogrodzie

Wybierając miejsce w ogrodzie, gdzie ma stanąć minibasen, warto skoncentrować się na tych lokalizacjach, które są osłonięte przed wiatrem, jak i czujnym okiem sąsiadów. Warto również wybrać miejsce, które nie sąsiaduje z ulicą i jest osłonięte roślinnością, która nie tylko pięknie wygląda, ale chroni przed wiatrem.

Warto pamiętać, że minibaseny można również ustawiać na tarasie. Należy jednak wcześniej sprawdzić czy będzie wystarczająca ilość miejsca, by nie przeszkadzać osobom, które odpoczywają na pobliskich leżakach czy spożywają posiłek przy stole.

Chcąc wkomponować minibasen w otoczenie można postawić w pobliżu duże donice z trawami, które wyglądają niezwykle dekoracyjnie. Idealnie będzie również wyglądała donica z papirusem, który jest wyjątkowo efektowny.

Wybierając miejsce na minibasen nie należy ustawiać go daleko od ścieżki oraz domu. Warto zadbać, by droga do basenu była krótka. Ścieżka powinna być wyłożona materiałem, który pasuje do stylistyki domu i ogrodu, jednocześnie powinien być to materiał, po którym bez problemu można przejść boso.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.