Masaż tajski w Krakowie pomysłem na prezent?

Masaż tajski w Krakowie pomysłem na prezent?

Szukając właściwego prezentu dla bliskiej osoby powoli odchodzimy od tradycyjnych podarunków: biżuterii, kosmetyków, perfum czy gadżetów elektronicznych. Rezygnujemy z rzeczy materialnych na rzecz prezentów, które przynoszą korzyści i ukojenie dla ciała i duszy, działają relaksująco i odprężająco i pozwalają na krótką chwilę oderwać się od zabieganej i trudnej rzeczywistości, w której staramy się sprostać wielu zadaniom jednocześnie, narażając się na silne zmęczenie i stres.

Czym jest masaż tajski?
Jednym z takich prezentów może być masaż zdrowotny, na przykład tajski. Często nazywany jogą dla leniwych, jogą pasywną czy jogą tajską jest formą głębokiego masażu, który polega na uciskaniu odpowiednich miejsc na ciele. Miejsca te nie są przypadkowe. To tzw. meridiany, czyli korytarze energetyczne, sieć kanałów przebiegających przez nasze ciało, których pobudzenie i rozciągnięcie wpływa kojąco, relaksująco i zapewnia prawidłowy przepływ energii, tak bardzo potrzebny w życiu codziennym. Masaż tajski wywodzi się z Bliskiego Wschodu i jest znany od niemal 2 tysięcy lat. Jest to masaż suchy co oznacza, że masażysta używa do jego wykonania jednie własnych dłoni, palców, łokci, przedramion, kolan oraz stóp. Specyficzne pozycje do masażu nawiązują do poszczególnych asan jogi. Tradycyjny masaż tajski trwa do maksymalnie dwóch godzin i ma mnóstwo zalet. Doskonale rozciąga mięśnie, stawy i ścięgna oraz niweluje stres, dlatego jest często polecany osobom, które zmagają się z depresją. Wspiera odporność oraz wzmacnia funkcjonowanie układu mięśniowego, krwionośnego, pokarmowego i hormonalnego. Rozluźnia wszelkie napięcia w obrębie narządów wewnętrznych i likwiduje zastoje w żyłach i naczyniach limfatycznych. Polecany szczególnie osobom, których codzienna praca naraża na chroniczny stres i zmęczenie. Ponadto masaż tajski normuje przemianę materii, procesy trawienia, co pozwala szybciej zwalczyć zbędną tkankę tłuszczową, co nie jest bez znaczenia dla osób, które chcą zrzucić kilka kilogramów.

Gabinety masażu tajskiego
Usługi masażu tajskiego są dostępne praktycznie w każdym większym mieście. Wiele gabinetów masażu znajdziemy w Warszawie, Krakowie czy Poznaniu. Dla przykładu masaż tajski w Krakowie cieszy się bardzo dużą popularnością z uwagi na duży odsetek turystów zza granicy odwiedzających miasto. Popyt na takie usługi rośnie.
Masaż tajski jest doskonałą formą prezentu. Żadna rzecz materialna nie ma tylu dobroczynnych właściwości i nie działa tak kojąco, uspokajająco i relaksująco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.