Sztuczne rzęsy – piękny czy tandetny efekt?

Na przyklejenie sztucznych rzęs decyduje się obecnie wiele kobiet. Jeszcze niedawno rozwiązanie to było zarezerwowane tylko na wielkie wyjścia, przede wszystkim dlatego, że dostępne sztuczne rzęsy nie trzymały się długo, a także nie dawały zbyt naturalnego wyglądu. Obecnie takie zabiegi zwykle wykonywane są u kosmetyczki, a stosowane metody pozwalają poprawić naturę, nie tylko stworzyć wyjściowy look. Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Sposób na poprawę wyglądu

Niewątpliwie doczepienie sztucznych rzęs może dodać uroku. Oprawa oczu u kobiet jest bardzo ważna, a rzęsy – szczególnie, niezależnie od tego, czy kobieta stosuje makijaż, czy nie. Pozbawione go, oczy są mało wyraziste w przypadku, gdy naturalne włoski są cienkie, krótkie i rzadkie. Gdy zaś wykona się pełny makijaż, można w pewnym stopniu dodać im wyrazu przez stosowanie dobrego tuszu, ale czasem efekt jest odwrotny – rzęsy zbijają się w kępki i wydaje się, że jest ich jeszcze mniej, a cienie i kreski sprawiają, że rzęsy praktycznie „znikają”, nie będąc w ogóle widoczne.

Doczepienie rzęs jest więc znacznie lepszym sposobem na poprawę wyglądu naprawdę kiepskich rzęs naturalnych, którym nie pomoże nawet najlepszy tusz. Zagęszczenie, wydłużenie rzęs sprawia, że oczy stają się wyraziste, optycznie większe, spojrzenie nabiera wyrazistości. To wielki atut każdej kobiety, długie i gęste rzęsy są ogromną ozdobą, dodają uwodzicielskiego charakteru i działają zniewalająco na mężczyzn. Poza tym sztucznych rzęs zwykle nie trzeba malować, więc odpada problem niekorzystnego wyglądu w postaci „owadzich nóżek”, grudek na rzęsach czy osypywania się tuszu na policzki.

Efekt „WOW” na wielkie wyjście

Na co dzień trzeba oczywiście poprzestać na zwyczajnych rzęsach, jednak kiedy chce się doczepić sztuczne włoski z myślą tylko o wielkim wyjściu, jak bal sylwestrowy czy studniówka, można zaszaleć i zdecydowanie warto to zrobić. Całe wachlarzyki czy kępki długich rzęs przyklejonych w zewnętrznych kącikach sprawią, że spojrzenie będzie wręcz hipnotyzujące. Można też skusić się na przyklejenie na pojedynczych rzęsach maleńkich cyrkonii, co wygląda niesamowicie.

Uwaga na przesadę

W przypadku wielkich imprez nie trzeba się ograniczać, można nawet balansować na granicy tandety, ale już na co dzień warto zachować umiar. Zbyt długie sztuczne rzęsy na pewno nie będą wyglądać dobrze. Mogą prezentować się wręcz śmiesznie, niezwykle sztucznie, a także być zwyczajnie niewygodne, utrudniając na przykład pełne otwarcie oka! Warto więc nie przesadzać ani z ilością, ani z długością doczepianych włosków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.