Jak dbać o sztuczne rzęsy?

Jak dbać o sztuczne rzęsy?

Sztuczne rzęsy to niezwykle efektowny dodatek wizualny, który jest stosowany coraz powszechniej wśród kobiet. Problem tylko w tym, że mało która kobieta dokładnie wie, jak powinno się o takie rzęsy dbać. Jakimi więc regułami trzeba się kierować i o czym pamiętać, gdy zafundujemy sobie sztuczne rzęsy.

Pierwsze 24 godziny po zabiegu

Jak każda kobieta doskonale wie, sztuczne rzęsy doczepiane są do powieki specjalnym klejem, który jest wystarczająco mocny, aby nie odpadły przy pierwszej okazji, lecz jednocześnie wystarczająco delikatny, aby nie powodował uszkodzeń ciała i choćby nawet najmniejszego uczucia dyskomfortu. Problem tylko w tym, że klej ten jest bardzo wrażliwy przez pierwsze 24 godziny od jego położenia. Na co wrażliwy? Przede wszystkim na wysoką temperaturę, szczególnie w połączeniu z wysoką wilgotnością. Z tego powodu przez ten czas kluczowe jest to, aby unikać za wszelką cenę zaparowanych gorących pomieszczeń, a także nie stosować gorącej wody do mycia twarzy. Oznacza to, że nie można w takim wypadku wziąć prysznica, udać się do sauny, a tym bardziej na basen. W tym okresie zdecydowanie najlepiej do pielęgnacji i mycia twarzy używać specjalnych kosmetyków pozbawionych wody. Rzecz jasna unikać trzeba jednocześnie mycia okolicy oczu, aby nie uszkodzić nowych rzęs mechanicznie, poprzez ich poruszenie lub też naderwanie.

48 godzin po zabiegu

Choć pierwsze 24 godziny dla sztucznych rzęs są najważniejsze, to jednak nie oznacza to, że po tym czasie można w zupełny sposób odpuścić sobie kwestię dbania o nie. Nic podobnego, ponieważ przykładowo jeszcze przez kolejne 24 godziny niezbędne jest unikanie spania twarzą na poduszce, aby rzęsy się nie odkształciły.
W przypadku przedłużanych rzęs nie jest wskazane to, aby stosować do nich tusz do rzęs. Jest to bardzo ważne, ponieważ taki tusz zawiera w sobie składnik, który może rozpuścić klej, a to spowoduje, że rzęsy odpadną. Co prawda można stosować specjalne tusze, które pozbawione są tego składnika, lecz mimo wszystko będzie na rzęsy działało dodatkowe obciążenie, co może zmniejszyć ich żywotność.
Niezwykle ważne podczas posiadania sztucznych rzęs jest także to, aby za wszelką cenę unikać dotykania oczu rękoma, pocierania ich i drapania. Wszystko to może spowodować mechaniczne uszkodzenie sztucznych rzęs.

Podsumowanie

Sztuczne rzęsy to rewelacyjny sposób na poprawę swojego wizerunku i zwiększenie estetyki twarzy. Pamiętać jednak trzeba, że wymagają one naprawdę szczególnego traktowania, aby mogły utrzymać się na oczach przynajmniej przez kilka dni i nie odpaść po zaledwie kilku godzinach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.